O mne

Svadobný fotograf Daniel Sabol

Fotograf Daniel Sabol

Pár riadkov o mne

Ahojte, som fotograf Daniel.

Fotím všade tam kde ma zavolajú, na Slovensku aj v zahraničí. Špecializujem sa na svadobnú fotografiu, v ktorej som našiel svoje poslanie. Prešiel som si viacerými žánrami, ale keď som odfotil svoju prvú svadbu, hneď som vedel, že sa chcem uberať týmto smerom.

Fotografovaniu svadieb sa venujem od roku 2018 a mám za sebou vyše 100 svadobných párov, ktorým som mal tú česť zachytiť svadbu.

Som hrdým členom Asociácie profesionálnych fotografov Slovenskej republiky.

Ako pracujem?

Na svadobných fotografiách mám najradšej prirodzenosť a dbám na emotívne a autentické zachytenie svadobného dňa. Milujem reportážny štýl fotografovania.

Sú momenty do ktorých musím zasiahnuť, ako napríklad zorganizovanie skupinovej fotky, poprosiť o pohľad do foťáka pri statickom spoločnom fotení, ale väčšinu sa snažím byť nenápadný, aby ľudia nemali nepríjemný pocit, že ich fotím.

Priateľský prístup

Svadba je v živote veľmi dôležitá udalosť. Každý sme rozdielny a páči sa nám niečo iné. Každej svadbe venujem individuálny prístup, podľa preferencií klienta, ktoré si prejdeme na osobnom stretnutí pred svadbou.

Nemám vytvorenú žiadnu šablónu na pózy pri fotení, ale nechávam to na spontánnosť a prirodzenosť, aby výsledné fotografie autenticky zachytávali práve vás, takí akí ste, ako sa máte radi.

Rozsah fotenia

Na webe mám uvedený orientačný svadobný balík, aby ste mali predstavu o mojich ponúkaných službách a cenách. Nemám rád však presné časové ohraničenie svadobného dňa, preto som vám na svadbe k dispozícií celý deň, aby som zachytil podstatné udalosti.

Fotografie odovzávam na USB a v online galérií s heslom, ktorú môžete preposlať hosťom a známym. Čaro dobrej fotky však najviac vynikne v tlačenej forme, preto tlačené fotografie sú štandardnom pri každej odovzdanej svadbe. Ponúkam aj možnosť výroby fotoknihy.

Fotograf Daniel Sabol
Fotograf Daniel Sabol

Postproces

Všetky odovzdané fotografie zo svadby sú upravené a vyselektované spomedzi všetkých nafotených. Úpravou fotografií do fotiek vkladám svoj osobitný štýl, preto neodovzdávam polotovar v podobe neupravených fotografií.
Snažím sa dosiahnuť, aby prezeranie fotiek zo svadby nebolo nudné, ale rôznorodé a aby na fotkách bola zachytená autentická atmosféra svadby so všetkými podstatnými momentmi.

Technika

Dobrý fotograf vytvorí dobrú fotku aj lacným fotoaparátom. Profesionál na udalosti ako svadba musí ísť na istotu a preto sa spolieham na špičkovú techniku Canon a Sigma. Moje primárne foto-telo je Canon R6 a najradšej fotím s pevnými objektívmi 35mm a 50mm – Sigma Art.

Samozrejmosťou je, že mám v zálohe aj ďalšie full frame telo, objektív na široký rozsah, ale aj teleobjektív pre nenapádne momentky.

Spoznajte ma cez fotografie

Nič ma lepšie neopíše ako moja tvorba. Na webe mám uvedený výber top momentov a galérie svadobných príbehov. Z dôvodu rešpektovania súkromia klientov neuverejňujem všetky svadby a fotografie. Ak by ste chceli vidieť viac fotografií neváhajte mi napísať.

Máte otázku?

Ak vás zaujíma čokoľvek ohľadom fotenia alebo máte záujem neváhajte mi napísať. Ak máte radšej osobné stretnutie, dohodneme si stretnutie na káve v Prešove alebo Košiciach.

A nezabudnite ma sledovať na:
Instagrame alebo Facebooku 🙂

Fotograf Daniel Sabol

Skúsenosti mladomanželov

Viktória Hoks Vasiľová
Viktória Hoks Vasiľová
2023-09-06
odporúča
Daniela sme si vybrali na odporúčanie známych a môžem s istotou povedať, že sme urobili najlepšie rozhodnutie. Profesionálny prístup, ochotný, ohľaduplný a hlavne prekrásne fotky, ktoré stali zato.🫶🏻🙈 Pri svadobných portrétoch sme sa perfektne zabavili a nasmiali.. z jednej hodiny sme mali 3 pretože s perfektnými ľuďmi čas ubieha veľmi rýchlo. Odporúčame!!!! Neoľutujete! 🫶🏻🫶🏻🫶🏻🫶🏻 Ďakujeme za perfektnú a precíznu prácu a verím že v budúcnosti nejaké fotky ešte vyčarujeme
Nikola Ihnatova
Nikola Ihnatova
2023-07-30
odporúča
Daniela môžeme s manželom odporučiť všetkými desiatimi. Ochotný, priateľský a profesionálny prístup od prvého momentu až po odovzdanie fotografií. Na svadbe si všetko zorganizoval podľa toho ako sme sa dohodli na predsvadobnom stretnutí čím nám uľahčil celkový priebeh svadby. 🙂 Finálne fotky sú nádherné a plné emócií. Celé fotenie sa nieslo v príjemnej atmosfére plnej smiechu. Sme radi, že sme si vybrali prave teba z celého srdca ďakujeme ♥️
Katarína Polášek
Katarína Polášek
2023-05-31
odporúča
Super praca velka spokojnosť 😍📸
Zuzana Šitár
Zuzana Šitár
2023-03-25
odporúča
Dansphoto - Fotograf Daniel Sabol. Práca na vysokej úrovni. Komunikácia s Danielom bola od prvého kontaktu až po odovzdávanie fotografií zo svadby výborná. Celý deň sa viezol v perfektnej nálade, ochotne vyhovel našim požidavkám pri fotení, krásne zachytil všetky momenty. 😊Fotografie sú fakt nádherné, za čo sme mu s manželom veľmi vďační. Daniela odporúčam všetkými 10timi a určite to nebola naša prvá ani posledná spolupráca. Ešte raz jedno veľké ďakujeme! ❤️
Eli Mikolajová
Eli Mikolajová
2022-12-17
odporúča
Nádherná a profesionálna práca 😍. Nemohli sme si lepšie vybrať fotografa na zachytenie momentov z našej svadby. Daniel mal od začiatku až do odovzdania milý, priateľký a ochotný prístup. Komunikácia s ním bola bezproblémová. Fotky sú naozaj krásne 😇. Ešte raz jedno veľké ĎAKUJEME ❤️❤️, držíme ti prsty v ďalšej práci, nech sa ti darí. Veľká spokojnosť, určite odporúčame.🥰💯
Mária Matlovičová
Mária Matlovičová
2022-11-01
odporúča
Daniel, od počiatočnej komunikácie až po finálny výsledok jedným slovom TOP. Na Záhorie prišli za nami až z Prešova a my sme si nemohli vybrať lepšie. Spolu s Dominikom ste naozaj skvelí v tom čo robíte, robte to aj naďalej, minimálne tak ako ste to robili na našej svadbe. Prajeme ešte vééľmi veľa spokojných klientov. Ďakujeme a odporúčam všetkými desiatimi 🤩🙂.
Michaela Bialko
Michaela Bialko
2022-10-13
odporúča
Ďakujeme krásne Danielovi za nádherné fotky 😍 a za úžasný prístup ☺️ veľmi milý fotograf, pohodové a vtipné fotenie a fakt krásny vysledok ❤️ môžeme len a len odporučiť ☺️
Diana Špinerová Ondrišová
Diana Špinerová Ondrišová
2021-12-28
odporúča
Ďakujeme za krásne svadobné fotky a skvelú spoluprácu 🥰😊. Daniel zachytil všetky dôležité momenty našej svadby a každého kto na nej bol 📸😍. Bezproblémová komunikácia, ústretovosť a rýchle dodanie fotiek 💯💥, Daniela ako fotografa môžeme len odporučiť ! 👌⭐💯👍
Andrea Šoltisová Petrušová
Andrea Šoltisová Petrušová
2021-11-23
odporúča
Ďakujeme za prekrásne svadobné fotečky sú prekrásne 💯👌Kto ešte nemá svojho fotografa tak nemá nad čím rozmýšľať! My sme ho našli mesiac pred svadbou a sme vďačný že nás neodmietol😉Je to super mladý chalan, komunikácia s ním perfektná,ústretový, milý fotenie s ním bolo uvoľnené môžme len a len odporúčať 👍👍👍👍
Monika Jánošíková
Monika Jánošíková
2021-11-07
odporúča
Ďakujeme za dokonalé fotenie svadby 👍🏻 Profesionálny prístup, pohodová atmosféra, perfektná komunikácia a výsledné fotky, ktoré zachytili krásne, vtipné aj originálne momenty. Určite odporúčame ďalej. ❤️

Viac recenzií na mojej FB stránke.