Predsvadobné ,,rande” fotografovanie – výhody

Svadobný fotograf Daniel Sabol

Úvod
Väčšina fotografov ponúka ku fotografovaniu svadby aj predsvadobné fotografovanie, ktorému sa hovorí aj ,,rande” fotenie. V nasledujúcom článku spomenieme 3 dôvody, prečo by ste ho mali absolvovať.

1. Fotky si môžte dať na svadobné tlačoviny
Dosť obľúbené sú svadobné oznámenia so spoločnou fotkou budúcich manželov. S vhodnou grafikou oznámenia tak môžete vytvoriť jedinečné oznámenie. Fotky viete využiť aj na poďakovaniach alebo etiketách na víne. Práve takéto detaily dokážu spraviť vašu svadbu jedinečnou a zaujímavou pre hostí.

2. Spoznáte sa s fotografom
Ešte pred svadbou si viete vyskúšať spoluprácu s fotografom, takže na svadbe a pri fotení svadobných portrétov už budete viac zohratí. Nie je to podmienka, avšak je to iba plusom pre vás ako budúcich manželov a takisto aj pre fotografa. Pre väčšinu mladomanželov je práve svadba prvý moment keď pózujú pred profesionálnym fotografom, preto nie je na škodu si to vyskúšať ešte pred svadbou.

3. Nová skúsenosť
Pýtate sa, čo si obliecť na takéto fotografovanie a aké miesto vybrať? Väčšinou prebieha fotografovanie v prírode v civilnom oblečení. Avšak nemusíte sa brániť nápadom. Máte už dieťa? Zoberte ho sebou, na fotkách sa ešte lepšie zachytia pocity, aké práve prežívate. Alebo ak máte svoj obľúbený koníček napr. motorka, šport alebo cestovanie môžte to zakomponovať aj do týchto fotiek a budete mať netradičnú pamiatku. No predsa fantázii sa medze nekladú.